Naše chovatelská stanice byla zaregistrována u FCI v dubnu 2014. 

Bydlíme v rodinném domě a spolu s námi tu žije pět psů, rybičky, agamy, dva potkánci dumbo a dvě morčátka.

Moje první setkání s  čínským chocholatým psem bylo na prodejně ve Zvěrokruhu, kde pracuji již skoro 8 let. Připadal mi poněkud divný na dotek a strašně srandovní. Začala jsem se o toto plemeno zajímat víc a víc, až jsme se jednou zamilovali do jedné holčičky na internetu. Paní prodávala štěňátko, nádhernou tmavou holčičku s bílými vlasky bez PP. Hned jsme měli jasno, že ji chceme, a tak jsme si pro ni jeli. Takže první číňánek s námi začal bydlet před 6 lety. Je úžasná povahou a prostě celá dokonalá. Po roce a půl jsme se rozhodli, že jí pořídíme kamarádku, protože je s nimi opravdu legrace. Zamilovali jsme se do další holčičky, tentokrát do labutěnky. Černobílá holčička byla jasná volba. Je s PP, ale má předkus, proto se nehodí do chovu. To nám ale vůbec nevadí. 

Vždycky jsem obdivovala německou dogu, ale myslela jsem si, že toto plemeno není pro mě. Že bude potřebovat více cvičení poslušnosti, tak jsem se s nimi jenom pomazlila u kamarádek, ale toužila jsem po ní víc a víc. Až jednou při surfování internetem jsem najela na aukro a tam byla ona. Hned mně bylo jasné, že je to ta pravá. Byla 7 měsíců stará. Majitelé, co ji nabízeli na prodej, měli udaný důvod prodeje, nedostatek času. Hned jsem se rozhodla a jela si pro ni. Nádherná modrá holčička mě okouzlila při prvním setkání a odjela odtamtud se mnou . Doma s tím samozřejmě nikdo nesouhlasil, ale já jsem nepolevila. Prostě jsem byla přesvědčená, že u nás musí zůstat, aby se měla už jen dobře. Začali jsme s plnou socializací, protože ta jí chyběla. Vše se zvládlo na jedničku, ikdyž to trošku trvalo. Chodila jsem s ní na různá cvičiště, na různé vycházky i s jinými pejsky, aby s ní v dospělosti nebyl problém. Byli jsme i 2x na psím táboře. Prostě je to naše dokonalá holčička.
A jednou tak při projíždějí Bazoše jsem narazila na naši zatím poslední nahatou holčičku. Dokonalá ze všech stran. Je s PP a je úžasná. Po dvou a půl letech jsme se rozhodli, že by byla škoda nemít štěňátka na posledních dvou holčičkách. Jsou obě s PP a jsou perfektní, takže proč to nezkusit. Malou nahatou již máme uchovněnou a teď již čekáme každým dnem hárání. A hned jak to bude možné odjíždíme za ženichem. Jak to dopadne ukáže osud. 
Doga půjde na bonitaci v červnu a pak se taky uvidí, jestli jsou nám štěňátka souzená a nebo ne.
Moc se na ně všichni těšíme a nemůžeme se dočkat. Držte všichni palce.
A aby jsme nezapomněli na našeho dědečka , tak máme doma našeho nejstaršího pejska labradora, letos mu bude 10 let. Přejeme ještě spoustu spokojených a klidných let s námi.
 

Chystáme se nakrýt naši milovanou holčičku čínského chocholatého psa Daenerys Loiseleuria s 

French Connection du Domaine du Président
"Popeye"

Krytí proběhne letos v průběhu května a miminka očekáváme v srpnu. Už se nemůžeme dočkat :)
 
A pokud budeme mít štěstí i s dogynkou, tak budou modrá miminka asi v listopadu :)

 

Naše "Deniska" Daenerys Loiseleuria má v bříšku asi 5 miminek, která netrpělivě očekáváme od 11. září 2014. Pyšným tatínkem je přeci jenom French Connection du Domaine du Président "Popeye"   .

Držte pěstičky, aby vše dopadlo dobře :)